Porady dla wszystkich maturzystów

Repetytorium maturzysty (https://www.taniaksiazka.pl/seria/repetytorium-maturzysty) zostało już zakupione, ostatnia klasa szkoły średniej została rozpoczęta, więc czas na to, aby poważnie pomyśleć o egzaminie dojrzałości. Chociażby nie wiadomo co się działo, ten egzamin nie “poczeka”. Maj nadejdzie szybko i będzie trzeba przystąpić do tego egzaminu – oczywiście, jeżeli taka jest wola ucznia. Jeżeli młody człowiek nie ma na to ochoty, nie mus podchodzić do egzaminu z żadnego przedmiotu. Co więcej, podejście do matury można odłożyć w czasie. Na razie pozostańmy jednak przy maturzystach, którzy z pewnością do egzaminu chcą podejść. Jakich można im udzielić porad?

Rozpocznij naukę

Naukę do matury należy rozpocząć już od 2 września. 1 września mamy rozpoczęcie i w głowie jeszcze wybrzmiewa szum letnich wakacji, ale już od 2, kiedy to wszyscy zasiądą w szkolnych ławach, czas wziąć się za naukę. Nie będzie łatwo, bo pogoda na pewno nie będzie do tego zachęcała, ale im wcześniej nauka, przygotowanie z repetytorium maturzysty się rozpocznie, tym lepiej. Przy czym nie oznacza to faktu, że przy książkach siedzieć trzeba całe popołudnia, wieczory i noce. Na przyjemności także należy znaleźć czas. Biorąc się za naukę nie można zapomnieć o tym, że bardzo ważna jest systematyczność.

Cel do osiągnięcia

Każdy maturzysta musi postawić sobie jasne cele, jakie chce osiągnąć. Nie tylko chodzi tutaj o zdanie matury – w jakikolwiek sposób. Chodzi o to, aby dobrze zdać maturę, ponieważ dobre oceny w większości przypadków oceny będą się liczyć do tego, jakie punkty zostaną przyznane podczas rekrutacji na studia. Ustalenie cele jest ważne, ponieważ młody człowiek będzie dążył do tego, aby je osiągnąć. Taka porada przydać się może również osobom dorosłym. Osoby mające cel w życiu są bardziej nastawione do tego, aby go osiągnąć.

Pozytywne myślenie

Zarówno podczas przygotowań do matury, jak również w życiu dorosłym przydaje się pozytywne nastawienie. Pozytywne myśli są na wagę złota i nie raz będą w stanie podnieść nas na duchu. Powtórki do matury są ważne i jest ich dużo. Nie raz młody człowiek będzie załamany tym, ileż to materiału musi opanować w tak krótkim czasie. Wszystko uda się osiągnąć, tylko trzeba wierzyć w swoje własne siły. Pozytywne nastawienie jest bardzo ważne – nie tylko podczas przygotowań, ale również podczas samego egzaminu. Panika to zły doradca człowieka. Uśmiech, dobre myśli w głowie i raźny krok – dzięki temu będziemy pewni swego. Nawet, jeżeli czasem będą ogarniały nas chwile zwątpienia.

 

Post Author: Rafał